Patagonský tučňák Jasmínce

Svou letošní cestou do Patagonie chci podpořit Jasmínku a její srdíčko bude odteď na každém kroku se mnou.

Osud můj i Jasmínky závisí na lidech, které po cestě potkáme. Podpořte se mnou cestu zraněné Jasmínky zpět do našeho světa. … Obě potřebujeme na své cestě anděly, abychom se dokázaly vrátit zpět k vám….

Těm, ktěrí pod tímto heslem pomohou, přinese Patagonský tučnák ze své země malé poděkování. …

 

Pomoc pro Jasmínku:

Děkujeme z celého srdce všem, kteří dosud jakýmkoliv činem podpořili Jasmínku, její uzdravování, rehabilitaci, postupný návrat do běžného života. Dík patří též těm, kteří myslí i na ostatní a podporují také její maminku Kláru, která o ni obětavě pečuje, a ostatní členy rodiny.Od počátku je to obrovská vlna léčivé energie, lásky, modliteb, podpory od stovek přátel i neznámých lidí, které její příběh zasáhl a oslovil, a také od mnoha obětavých léčitelů, kteří s ní na dálku pravidelně pracují.

V tomto období se od mnohých přidává i materiální podpora v podobě pomůcek a peněz na další zajištění rehabilitace. Nadační fond Modrý hroch přispěl již 8.000,- Kč na nákup odsávačky a speciální autosedačky. Také uspořádal charitativní bazárek, na kterém bylo přímo vybráno 46.025,- Kč. Dalších 3.867,- Kč přišlo na účet nadačního fondu a 15.092,- Kč na osobní účet. Každá koruna je a bude účelně využita na mnoho důležitých věcí.

Jasmínka potřebuje vozík na možnost pobytu venku, speciální sedačku na sedění u stolu, polohovací postel, dále co nejvíce možností pro rehabilitaci a stimulaci pohybu, komunikace, přijímání potravy. To vše se dohromady pohybuje v řádech statisíců.

Další finanční dary pro Jasmínku je možné zasílat i nadále na účet nadačního fondu:

  • číslo účtu: 197206466/0300
  • variabilní symbol: 2805
  • nebo na osobní účet otce Jasmínky: 2700161699/2010

 

Jasmínčin příběh:

Jasminka

Jasmínka bývala zdravá, veselá a moc hodná holčička. Dostávala svému jménu a pro nás všechny zářila. Nyní se postupně zotavuje z těžkého otřesu mozku, poté co ji na přechodu srazilo auto. Měla silný otok mozku a krvácení, dlouho byla v umělém spánku a následně v tzv. vigilním kómatu.

Po malinkých krůčcích se postupně navrací zpět a ona i všichni blízcí se radujeme z každého drobného pokroku. Po čtyřech měsících ji byla konečně odstraněna tracheostomická kanyla z krku, stále je však vyživována převážně tekutou stravou hadičkou přímo do žaludku, další hadička jí vede z mozku do dutiny břišní a odvádí přebytečný mozkomíšní mok. V současné době plně vnímá a reaguje na podněty, zatím nemůže mluvit a postupně se teprve začíná učit vydávat zvuky, vědomý pohyb a schopnost držení těla je zatím minimální, každým dnem ale dělá pokroky. Svůj stav snáší velmi statečně, často se usmívá, hodně se snaží a s viditelnou radostí reaguje na všechny vhodné podněty.

I po čtyřech měsících je stále na začátku cesty, o které nevíme, kam povede. Aby se mohla po této cestě pohybovat, potřebuje spoustu pomoci a pomůcek. Aby mohla znovu dýchat, poznávat, hýbat se, jíst, mluvit… Je důležitá všestranná rehabilitace a dle možností i běžný život. A také neustálá péče, kterou obětavě zvládá převážně maminka Klára.

Předem ze srdce děkujeme všem, kteří nám chtějí přispět jakoukoliv podporou.

Za Jasmínku a rodinu táta Tonda, maminka Klára a sestra Anežka..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.